Фото/Илустрација: Пиксабеј

Производителите на брашно во државата следната недела дополнително ќе ја намалат цената на брашното, објави министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук-профил.

– Денеска бев информиран дека од наредна недела ќе следи дополнително намалување на цената на брашното, од нашите производители – напиша Бектеши.