Ознака: земкотрес

Силен земјотрес од 5.4 степени според Рихтер ја погоди Калифорнија

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Калифорнија, соопшти Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот бил лоциран на 15 километри...