Ознака: застарување

Деблокада на сметките на граѓаните што се блокирани повеќе од 10...

Последната одлука на Уставниот суд само ги потврди измените на Законот за облигационите односи и на Законот за извршувањето изгласани во јули минатата година!...

Застаруваат кривичните дела за нелегалното прислушување за Таргет-Тврдина

Судот донесе решение за запирање на кривичната постапка за случајот за "Таргет-Тврдина" за обвинетите Горан Груевски, Сашо Мијалков, Надица Николиќ, Владимир Варелов, Маријан Шумуликоски...

Министерот Лога жали што се дозволило да застарат два предмети за...

Министерот за правда Кренар Лога во реакција за случајот „Титаник 2“ изразува жалење, како што наведува, што се дозволило да застари уште еден предмет...

Адвокатот на Даравелски побара повторување на постапката

Поради донесена пресуда во отсуство, адвокатот на Драган Даравелски побарал повторување на постапката, информираше денеска Основниот кривичен суд Скопје. – Согласно барањето оформен е предмет...