Ознака: замрзната цена

Замрзната цената на јајцата и оризот до 30 април

Владата денеска ја замрзна цената на јајцата и оризот и го ограничи извозот на јајцата. Највисоките цени на оризот и јајцата ќе останат на...

Поевтинувањето на тестенините и млечните производи засега е многу мало, но...

Речиси при крај се анализите кои треба да покажат дали ќе бидат замрзнати цените на шеќерот, јајцата и оризот, соопшти денеска вицепремиерот за економски...

Производителите на леб имаат обврска да го произведуваат и продаваат лебот...

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил ја објави одлуката со која која производителите на леб имаат обврска да го произведуваат и...

Пекарите ги оставија празни рафтовите во продавниците, откако Владата ја замрзна...

Утрово, рафотвите за леб останаа празни, иако пекарите најавија дека леб ќе доставуваат додека не стапи на сила одлуката на Владата за замрзнување на...