Ознака: Украина.

Словачкиот премиер Роберт Фицо е дециден дека „нема да испрати ниеден...

Пристигнувајќи на самитот на ЕУ еден ден по неговото назначување, премиерот на Словачка, Роберт Фицо, ѝ кажа на претседателката на Европската комисија, Урсула фон...

При руски напад врз пристаништето Одеса, со беспилотни летала Шахид 136,...

Напад со руски беспилотни летала е извршен врз пристанишната инфраструктура во регионот Одеса, јужна Украина, каде е уништен хангар за жито, соопшти денеска украинската...

Кога кловновите го водат политичкиот циркус

Очигледно многумина се согласуваат дека живееме во свет во кој владеат кловнови. Мислам буквално е така. Историјата нема недостиг од кловнови. Има мрачни кловнови...