Ознака: терористицки напад

Осум лица загинаа во напад во синагога во Ерусалим

Осум лица загинаа во пукање во синагога во Ерусалим, а десет се повредени, соопшти денеска израелското Министерство за надворешни работи, јави Си-Ен-Ен. Маген Дејвид Адом...