Ознака: ТЕНИСЕРОТ

Ѓоковиќ: Целите се важни, ве мотивираат

Со овој триумф, Ѓоковиќ сега има две гранслем-титули повеќе од Надал и четири повеќе од Федерер, а ја стигна Маргарет Корт, која во женска...