Ознака: реакција грција

Грчките медиуми со реакција за употребата на терминот „Македонија“ од страна...

„Провокација од Силјановска“ е коментарот на дел од грчките медиуми во текстовите за инаугурацијата на новата претседателка Гордана Силјановска Давкова поради употребата на терминот...