Ознака: парична и хуманита помош

Ердоган: За две години, ќе изградиме нови згради во погодените градови

Најмалку 8.574 лица загинаа, а 49.133 се повредени во Турција по двата силни земјотреса што во понеделникот го потресоа јужниот дел на земјата, потврди...