Ознака: Младеновац

Запалена куќата на убиецот, три месеци од масакрот во селата околу...

Куќата во која живеел Урош Блажиќ, убиецот од Младеновац, точно три месеци по масакрот целосно изгоре во пожар. Причината за пожарот засега не е...

Откако беа уапсени дедото и вујкото, уапсен и таткото на масовниот...

Во Србија продолжуваат апсењата на лица кои се поврзани и се сомничат дека се виновни за двете масовни убиства во Белград и околината на...

Сите 13 ранети во пукањето кај Младеновац се во животна опасност,...

Сите 13 ранети во оружениот напад кај Младеновац се во животна опасност, бидејќи кај таквите прострелни рани никогаш не можете да бидете сигурни што...

Таксистот јавил каде е убиецот од Младеновац, Вучиќ најави собирање на...

Нападот во Младеновац, Србија, е терористички чин. За ова е дециден претседателот Александар Вучиќ. Тој кажа дека се изгубени животи на многу граѓани и...

Масовниот убиец од Младеновац киднапирал таксист, сакал да побегне кај мајка...

Осомничениот за масовното убиство кај Младеновац, дваесет и едногодишниот У.Б. бил уапсен во местото Грошница, обидувајќи се да побегне во Крагуевац, јави дописникот на...

Осуммина убиени и 13 ранети во оружен напад кај Младеновац –...

Синоќа пред полноќ во селото Дубона кај Младеновац, 21-годишниот У.Б. уби осум, и повреди 13 луѓе, јави Бета. Масовниот убиец е уапсен во околината...