Ознака: Матурка парада

Матуранти го одиграа познатиот танц квадрил на скопскиот плоштад

Точно напладне, матурантите од шест соседни земји на скопскиот плоштад „Македонија“ го одиграа познатиот танц квадрил во рамки на годинешната манифестација „Матурската парада“. Оваа година...