Ознака: македонија-холандија

Македонската репрезентација поразена од Холандија на Светското ракометно првенство

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз на Светското првенство во Полска и Шведска. Вечерва во Краков, избраниците на селекторот Кирил Лазаров загуби од...