Ознака: Костадиновска

Костадиновска-Стојчевска на министерска конференција во Давос

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ќе учествува на втората конференција на министри за култура „Алијанса баукултур Давос 2023“, која под мотото „Заедничко добро –...

Tри месеци чекаме одговор од Град Скопје за состојбата на Универзална...

Баравме привремено преземање на ингеренциите во однос на изградбата на Универзална сала, но мора да се запази процедурата. Чекаме од Град Скопје да ни...