Ознака: Констракта

Клептон и Констракта ја предводат најголемата забава под маски на...

„Винтер флауер“ (Winter Flower), големиот еднодневен музички настан како дел од 54-от по ред Празник на мимозите во Херцег Нови, в сабота, 25 февруари...

Констракта на „Егзит“ со светска премиера на „Триптих“

Најбараното музичко име на Балканот, Ана Ѓуриќ алијас Констракта, која ќе ја претставува Србија на годинашниот „Евросонг“, ќе ја круниса годишната програма на фестивалот...

Феноменот Констракта го затресе регионот

Евровизиската „In corpore sano“ со седум милиони прегледи на Јутјуб Веќе десетина дена, не само во Србија туку и во целиот регион, главна тема на...

Србија на „Евровизија 2022“ ќе ја претставува Констаркта со „In corpore...

Србија вчера вечер го избра својот претставник за „Евровизија 2022“, тоа е Ана Ѓуриѓ, односно Констракта која ја испеа песната со наслов „In corpore...