Ознака: Ѓорѓе Давид

Српскиот музичар Ѓорѓе Давид учествувал во сообраќајката кај Табановце, во која...

Кумановското обвинителство извршило увид во сообраќајната несреќа што се случи вчера пред граничниот премин Табановце во која загина 49-годишна жена од Куманово. Според првичните сознанија...