Ознака: Г 7

Г-7 вети дека ќе ја засили кампањата против олигарсите и уште...

Лидерите на Г-7 објавија заедничка изјава во која ветија поголема изолација на руската економија и засилување на кампањата против руските елити кои го поддржуваат...