Ознака: договор од Охрид

Според Курти, договорот од Охрид не е најдобар за Косово, но...

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека договорот постигнат во Охрид меѓу Косово и Србија како услов вклучува формирање заедница на општини со српско мнозинство,...

Договорот од Охрид ќе биде составен дел на европскиот пат меѓу...

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Јозеп Борел денеска изјави дека постигнатиот договор во Охрид ќе биде составен дел од европскиот...