Ознака: брза патека

Следува Силверстон, брза патека со долги прави делови и брзи свиоци

ФОРМУЛА 1 Формула 1 се сели од Спилберг во Силверстон за утрешната трка (16 часот) за големата награда на Велика Британија, на патеката долга 5,891...