Ознака: бомбарање

Белгород бомбардиран со ракети, жесток напад на територијата на Русија

Руската воздушна одбрана соборила четири ракети над Белгород, на границата со Украина, а повредена e една жена, соопшти гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков. -...