Ознака: Алијанса за Алнбанците

Сиљановска-Давкова смета дека Алијанса ќе ја доживее истата одисеја како Алтернатива

Демократијата како и љубовта се учат, рече од собраниската говорница пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова. Мора, да има идеолошки политички лепак за да има коалицирање,...

Алијанса за Албанците ќе преговара за учество во Владата, поважни им...

Претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари заедно со уште пет најблиски соработници ќе преговараат дали нивната партија ќе стане дел од Владата и...