Ознака: јана

Во трка со процедурите, засега губитници се само – граѓаните

Деновиве додека битолската и македонската јавност ги очекуваат резултатите од обдукцијата за смртта на малата шестгодишна Јана и за новороденчето што почина неколку часа...

Вечерва протест пред Обвинителството во Битола за смртта на Јана

Под мотото „Правда  за Јана “  вечерва во Битола ќе се одржи  протест пред Основното јавно обвинителство. Протестот  се организира по објавувањето на јавнообвинителската одлука...

Родителите на починатото девојче Јана сослушани во Обвинителството, се чека на...

Родителите на петгодишната Јана, која почина во битолската болница, дале искази во Обвинителството. Го добиле и обдукцискиот наод, но и тие, како и Обвинителството,...

Јана

Песни што ме тераат да играм Во еден период работев во најеминентното издавачко претпријатие „Македонска книга“ каде што се издаваа книги од македонски еминентни писатели...

Директорот на болница во Битола ќе поднесе оставка од морални причини

Директорот на битолската клиничка болница, д-р Александар Обедниковски, утре, 11 април, ќе поднесе оставка од морални причини. Без детално објаснување, Обедниковски, за неколку македонски...

Обвинителството собира докази за случајот со малата Јана додека го чека...

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска изјави дека Обвинителството работи на обезбедување на докази за смртта на шестгодишното девојче кое почина во битолската Болница. Одговарајќи...

Обвинителството го чека и извештајот на Министерство за здравство за починатата...

Обдукцискиот наод, кој треба да покаже од што почина петгодишната Јана Христовска во Клиничката болница во Битола, сè уште не го добиле во битолското...

ЈАНА И АВТ за малите пациенти на Детската Клиника во Скопје

Јана и АВТ започнаа хуманитарна акција „Капка радост за малите херои!“ со цел собирање на средства за Детската Клиника во Скопје. Со купување освежителни пијалоци...