Ознака: шон пен

Документарецот на Шон Пен за Украина премиерно на „Берлинале“

Американскиот актер и режисер премиерно ќе го прикаже својот документарен филм за руската инвазија на Украина на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин во февруари....

Шон Пен му подари свој „oскар“ на Зеленски

Славниот американски актер Шон Пен му го подари својот „оскар“ на украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на неговата посета на Киев. Актерот и...

Актерите Шон Пен и Бен Стилер ставени на црната листа на...

Уште дваесет и пет американски државјани се ставени на црната листа на Русија „како одговор на постојаните санкции на администрацијата на (Џо) Бајден против...

Објавен трејлерот за новиот филм на Шон Пен

Деновиве трејлерот за филмот „Ден на знамето“ беше прикажан пред пошироката јавност. Шон Пен е режисер, а го толкува и главниот лик, а во...

Шон Пен го продолжува хуманитарниот ангажман во Украина

Холивудскиот глумец Шон Пен е повторно во Украина, за да помогне во хуманитарната програма за бегалците. На фотографијата што ја објави на социјалните мрежи...

Шон Пен шокиран од бегалската криза на украинската граница

Актерот Шон Пен (61) проговори за она што го виде на границата меѓу Полска и Украина. Оскаровецот неодамна се врати во САД и го...

Шон Пен пешачи со километри кон Полска заедно со украинските бегалци

Неколку дена по пристигнувањето во украинскиот главен град Киев со цел да снима документарен филм за оружениот конфликт, холивудскиот актер и режисер Шон Пен...

Џеф Кунс го претвори оружjето на Шон Пен во уметничко дело

Славниот американски скулптор Џеф Кунс објави фотографија од своето ново дело, за кое, како што вели, му требале шест години да го заврши. Имено,...

Шон Пен снима документарец за убиениот новинар Кашоги

Американскиот глумец Шон Пен се наоѓа денеска во Истанбул, каде работи на снимање документарен филм за новинарот Џамал Кашоги, кој на 2 октомври е...

Критичарите ја „растргнаа“ новата книга на Шон Пен

Актерот Шон Пен го објави својот прв роман „Боб Хани, кој само прави работи“ и наиде на исклучително лоши критики од американската јавност. Во дистопичниот...