Ознака: шилегов

Скопје треба кај секого од нас да раѓа чувство на локалпатриотизам

Некои од луѓето што се со подолг стаж во Град Скопје велат дека четири булевари во исто време не се граделе ниту по земјотресот...

Шилегов ја разреши директорката на гимназијата „Никола Карев“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ја разреши директорката на гимназијата „Никола Карев“, Горица Илиовска, по објавената снимка каде таа на насобраните ученици во холот...

Шилегов ја презентираше студијата за заштита на парк-шумата Водно

Во присуство на претставници на стручната и научната јавност, на невладините организации, медиумите и заинтересираните граѓани денеска во салата на Советот на Град Скопје...

Лице има, образ нема

Не е убаво така. Да го исмевате Шилегов зашто рекол дека Сарафов го убил Ѓорче Петров. Сакате да го прикажете за неписмен. Фаќате сеир....

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир на Шилегов и...

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир во скопската населба Аеродром кадешто средба со граѓаните имаа градоначалниците на Скопје и Аеродром, Петре Шилегов...

Шилегов: Градските служби брзо интервенираа по невремето

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на својот профил на Фејсбук објави дека градските служби брзо интервенирале по силниот ветер попладнево. Тој додаде дека доколку...

Фазлиу и Шилегов во Брисел на пленарна сесија на „Денот на...

Делегација од градоначалници на 11 општини предводена од министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и од претседателот на ЗЕЛС, Петре Шилегов, денеска во Брисел...

Одбележан денот на пожарникарството

Во противпожарната станица во Автокоманда беше одбележан 20 Мај – Денот на пожарникарството. Свеченоста почна со постројување на скопските пожарникари, а командантот на Противпожарната...

Скопјани пијат чиста и здрава вода

Жителите на Скопје пијат чиста и здрава вода и не треба да се грижат дали ќе ја има доволно, со кој квалитет и во...

Шилегов: Скопските средни училишта ќе добијат прочистувачи на воздух

Средните училишта во Скопје ќе добијат прочистувачи на воздух од Градот Скопје. Денеска почнаа да се поставуваат во СУГС „Орце Николов“. Градоначалникот на Град...