Ознака: Централно претседателство

ДУИ не расправаше за барањата на „огнените“, партијата не е формирана...

Наредната недела нова седница По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според изјавите...

Алтернатива ќе преговата за влез во Владата

Алтернатива одлучи претседателот Африм Гаши да преговара со премиерот Зоран Заев или идниот мандатар за влез во Влада. Според нив, евентуалното приклучување кон владината коалиција,...