Ознака: Хју Грант

Хју Грант откри како го фатила паника при сознанието дека има...

Британскиот актер Хју Грант откри за својата борба со ковид-19, кога беше заразен заедно со неговата сопруга Ана Еберстејн уште на почетокот на пандемијата,...

Елизабет Харли и Хју Грант се добри пријатели и по 20...

Елизабет Харли во ТВ-шоуто „Пипл“, меѓу другото зборувала и пријателство со поранешниот сопруг Хју Грант, со кој беа во брак 13 години. Тие се...

Хју Грант на 57 години се жени за првпат

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечните ергени во Велика Британија, одлучи да се жени. За 57-годишниот актер ова е прв брак,...

Хју Грант заврши со романтичните комедии

Актерот Хју Грант, познат по своите романтични улоги изјави дека веќе нема да се појавува во романтични комедии, затоа што сега веќе е „остарен...