Ознака: хоакин феникс

Оскаровецот Хоакин Феникс глуми грижлив вујко во новата...

Студиото „А24“, кое стои зад наградуваните филмови како „Месечина“, „Бубамара“, „Необработени дијаманти“ и „Минари“, објави трејлер за својата нова драма „Ајде ајде“. Тоа е...

Гласините за новата улога на Хоакин Феникс ги одушевија љубителите на...

Деновиве се шират гласини дека Хоакин Феникс е во преговори за улога во нов хорор-филм. Според американските медиуми станува збор за улога во филмот...

Хоакин Феникс ќе го игра Наполеон Бонапарта

Ридли Скот ја заврши продукцијата на „Последниот дуел“ во средата и веднаш потоа режисерот постави уште еден проект со оскаровецот Хоакин Феникс. Феникс и Скот...

Хоакин Феникс ѝ давал голема поддршка на „Медена земја“

Кинематограферот Самир Љума, кој заедно со Фејми Даут се потпишаа зад фотографијата во „Медена земја“ и беа наградени од Американската асоцијација на кинематографери, на...

Брет Пит се шегуваше за импичментот, а Хоакин Феникс се осврна...

Бред Пит по повод добивањето на својот прв „оскар“, во неделата ја забавуваше публиката, при што на своите коментари им даде политичка нота. - Ми...

Хоакин Феникс: Таа е единствената жена што ја пребарував на Интернет

Актерите Хоакин Феникс и Руни Мара се една од оние славни холивудски двојки што својот љубовен живот сакаат да го чуваат далеку од јавноста....

Хоакин Феникс импровизирал во некои од сцените

Филмот „Џокер“ предизвика различни реакции кај публиката и е на добар пат да заработи повеќе од 900 милиони долари на светско ниво. Се смета...

Танцот на Џокерот ги привлекува неговите обожаватели во Бронкс

Обожавателите на Џокерот почнаа масовно да ги посетуваат скалите во Бронкс, Њујорк, на кои Хоакин Феникс, кој го глуми негативецот во најновото филмско остварување,...

Хоакин Феникс во улогата на Џокер

Хоакин Феникс ќе го толкува „Џокер“, познатиот негативец од „Бетмен“ филмовите и стриповите, во филм каде што тој, Џокерот ќе биде главен лик, објави...