Ознака: Хиподром

Првенство во прескокнување пречки и Куп на Македонија

ДЕНЕСКА И УТРЕ ВО ВОЛКОВО И ВО ХИПОДРОМ Според планот од календарот на Федерацијата на коњички спортови на Македонија, а во организација на коњичкиот клуб...

Финале на Лига-првенството и Купот на Македонија

КОЊИЧКИ СПОРТ На теренот Хиподром, на скопскиот коњички клуб Илинден, во скопската населба Маџари, денеска, од 10 часот, ќе се одржи првиот „Септемвриски коњички турнир“,...

Испукан ракетен фрлач најден во Хиподром

Полицијата пронашла испукан ракетен фрлач во скопската населба Хиподром. Според информациите на МВР, вчера во 19.40 часот во населба Хиподром, полициски службеници пронашле еден испукан рачен...

Автомобил излетал од патот Хиподром – Илинден, две лица повредени

На локалниот пат Хиподром – Илинден вчера автомобил излетал од патот при што две лица биле повредени. Од МВР информираат дека К.М.(33) од Скопје, управувајќи...

Обвинител врши увид на местото на железничката несреќа

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата што се случи утринава на железничкиот премин на...

Кобната клучка кај Хиподром

Кој и зошто сакал предвремено да го „пензионира“ тогашниот шеф на државата Киро Глигоров, какви заканувачки пораки биле испраќани до него и до тогашниот...

Коњички турнир „Скопје 2018“ – меморијален куп „Д-р Јосиф Наумовски“

Федерацијата на коњички спортови на Македонија викендов го организира меѓународниот турнир „Скопје 2018“- меморијален куп „Д-р Јосиф Наумовски“ на терените во Хиподром. Ќе учествуваат...

Прегазен велосипедист кај Хиподром

Вчера околу 8 часот на локалниот пат Скопје-населба Илинден, во близина на Хиподром, товарно моторно возило “Мерцедес“ удрило во велосипедист. Од МВР информираат дека со...