Ознака: ФФМ

ФФМ ќе ја брендира Првата женска лига

Фудбалската федерација на Македонија продолжува со вложувањето во развојот на фудбалска женска лига и во таа насока денес ја претставија идејата за брендирање и...

Националната арена ќе добие нова тревна подлога, се очекува да биде...

Теренот на Националната арена „Тодор Проески“ ќе добие нова трева. Теренот на нашиот најголем стадион неколку месеци беше во лоша состојба, а во прашање...

Наскоро под Тумбе кафе ќе светнат рефлектори

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини и членовите на Управниот одбор Владимир Гашевски и Златко Талевски денеска беа во посета на Општина...

Македонската фудбалска репрезентација забележа минимална победа над Фарски Острови

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во пријателски натпревар ја совлада селекцијата на Фарски Острови со 1:0. Стрелец на победничкиот гол беше Бојан Миовски во 81....

Дојави за бомби и во десет скопски и пет битолски училишта,...

На електронските адреси на десет училишта во Скопје и пет во Битола, како и Фудбалската федерација на Македонија, хотел Александар Палас, хотел Мериот, трговски...

Клубот „Форца“ со две титули во Детската лига на ФФМ!

Во здраво тело - здрав дух Најмладите членови од генерацијата родени 2014 година на фудбалската школа „Форца“ од Скопје, основана од легендарниот фудбалер Јовче Џипунов,...

ФФМ ќе добие 17 милиони евра од УЕФА за развојни проекти

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), заедно со преостанатите 54. Национални фудбалски асоцијации во Европа ќе добијат по 17 милиони евра од УЕФА за развојни...

ФФМ: Репрезентативен фудбалски стадион со капацитет од 12.000 седишта ќе се...

Одлука за изградба на фудбалски стадион со минимален капацитет од 12.000 седишта според сите критериуми на УЕФА и ФИФА за одигрување клупски и репрезентативни...

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашува и...

Според рејтингот, Италија е фаворит, но на терен за исходот на мечот во голема мера ќе се прашуваме и ние, изјави селекторот на македонската...

Милевски промовиран во нов селектор на Македонија

Благоја Милевски ја имаше промоцијата како нов селектор на фудбалската репрезентација на Македонија. Поранешниот селектор на репрезентацијата за фудбалери до 21 година, на функцијата...