Ознака: фсб

ФСБ: Уапсени уште тројца осомничени за вмешаност во нападот во концертната...

Руската служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека во Екатеринбург и Омск уапсила двајца странски државјани и еден руски државјанин, кои биле вклучени во...

Руското ФСБ тврди дека уапсило шверцери на цезиум-137 кои работеле за...

Руската безбедносна служба - ФСБ денеска соопшти дека уапсила пет лица кои се обиделе да купат килограм радиоактивен цезиум-137 за 3,5 милиони долари за...

Руски сили се судриле со украински саботери инфилтрирани во пограничен регион?

Украинска разузнавачка група влегла во рускиот регион Брјанск, веднаш над северната граница, во ненадеен напад, според известувањето на руската новинска агенција ТАСС која пренесува...

Руската ФСБ уапсила украински агент со три експлозивни направи на Крим

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси агент на украинската служба за безбедност на Крим, поради тоа што, наводно, планирал да подметне бомби на...

ФСБ уапси две лица осомничени за планирање на атентат врз Лукашенко

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси две лица кои планирале да извршат воен удар во Белорусија на 9 мај и да го убијат...

Руските специјалци уапсија терористи на ИД кои планирале убиства на војници

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) денеска објави видео од операција за апсење на жители на една централноазиска република во Санкт Петербург. Тие биле уапсени...

Пукање кај руската Федерална служба во центарот на Москва

Најмалку три лица загинаа во престрелка што се случи вечерва во центарот на Москва, во близина на зградата на Федералната служба за безбедност, јави...

ФСБ спречила серија терористички напади – деактивирани две бомби

Припадниците на руската Федерална служба за безбедност спречиле серија терористички напади во Кабардино-Балкарската Република, каде терористи планирале да кренат во воздух објекти на руските...

Дали Путин се обидува да ја засака рап-музиката?

Кога раперот познат под уметничкото име Хаски дознал дека руските власти го откажале неговиот настап во Краснодар, минатиот месец, тој застанал на покривот на...

ФСБ: Украински морнар призна дека се работи за провокација

Руската Федерална безбедносна служба соопшти дека еден од притворените украински морнари признал дека пловењето на украинските бродови преку Керченскиот Теснец било провокација. – Радио барањето...