Ознака: фсб

ФСБ: Украински морнар призна дека се работи за провокација

Руската Федерална безбедносна служба соопшти дека еден од притворените украински морнари признал дека пловењето на украинските бродови преку Керченскиот Теснец било провокација. – Радио барањето...

Експлозијата во канцеларијата на ФСБ во Русија оквалификувана како тероризам

Истрагата денешната експлозија во регионалната канцеларија на Сојузната служба за безбедност(ФСБ) на северот на Русија ја оквалификува како терористички чин, јавуваат руските новински агенции. Исто...