Ознака: фалсификување

Бугарија со нови провокации, закани и обиди за фалсификување на историјата

Серија нови провокации и закани кон Македонија упатија вчера некои од бугарските политичари, со што уште еднаш јасно се откриваат намерите на Софија да...

Двајца велешани осомничени дека печателе пари – добија кривични за фалсификување

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Р. (21) и В.М. (22), двајцата од Велес, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“....

Шпански државјанин во Охрид со фалсификување на деловни книги се стекнал...

Шпански државјанин, со привремено живеалиште во Охрид со фалсификување и уништување деловни книги во период од пет месеци се стекнал со околу 800.000 денари. СВР...

Струмичанка изработувала фалсификувани ПЦР-тестови, доби кривична

СВР Куманово поднесе кривични пријави против В.М.(51) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа” и против С.Ј.(25) од...

Радев: Македонија да покаже европска зрелост со запирање на говорот на...

Европската перспектива на Македонија била една од темите на средбата на бугарскиот претседател Румен Радев со неговиот германски колега Франк-Валтер Штајнмајер во Стразбур. Според...

На скопскиот аеродром приведени двајца Камерунци со околу еден милион фалсификувани...

Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во соработка со Одделот за гранични работи и миграции на скопскиот аеродром, при...

Во Скопје уапсен кратовец со фалсификувани 1.000 евра

Полициски службеници од полициската станица Аеродром на 26 ноември уапсиле лице од Кратово поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. При полициски преглед, кај...

Откриена голема мрежа за фалсификување евра

Во акцијата учествувале полиции од повеќе земји, откривајќи ја мрежата што се протегала дури до Непал, во Азија. Полицијата верува дека низ годините мрежата...

Штипјанец фалсификувал диплома

Штипјанец со иницијали Г.Д. (51) е осомничен дека со фалсификувана диплома напредувал на работното место, поради што полицијата му поднесе кривична пријава за сторено...

Единаесет лица од Кавадарци под истрага за фалсификување пари

Единаесет лица од Кавадаци се под истрага поради сомнение дека се вмешани во фалсификување пари. Основното јавно обвинителство - Велес спроведува истрага против 11-те...