Ознака: фаворит

Фаворит или дебитант ќе испише нова историја

РАКОМЕТ - ДЕНЕСКА И УТРЕ ФАЈНАЛФОР ВО ЛИГАTA НА ШАМПИОНИТЕ Бранителот на титулата, Барселона, во првото полуфинале, денеска (15.15 ч.) игра со дебитантот на фајналфорот,...

Реал фаворит на свој терен, Руни типува на Манчестер сити

Никогаш не можете да исклучите тим со искуство и историја на Реал Мадрид, но јас не би се обложил на нив. Мислам дека ова...

Алкалоид прв фаворит во двете конкуренции

Кај мажите, покрај домашни, има и 25 странски играчи, а кај жените 11 ШАХ - ОД УТРЕ ЕКИПНИ ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА Во организација на Шаховската федерација...

Идрис Елба најголем фаворит за Џејмс Бонд

Откако Даниел Крег се збогуваше со улогата на Џејмс Бонд што ја играше во последните 15 години, продуцентите се најдоа пред тешка задача. Сепак,...

Шпанија е фаворит, но…

КОШАРКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2003 Ќе се потрудиме да го дадеме најдоброто од себе за да извлечеме што е можно подобар резултат, вели младиот...

Кој е нобеловецот за литература Абдулразак Гурна?

Фаворит од сенка Нобеловата награда за литература оваа година ја доби Абдулразак Гурна, соопшти Шведската кралска академија на науките. Името на лауреатот кај нас е...

Пелистер благ фаворит за трофејот

КОШАРКА – КУП „БЛАГОЈА ГЕОРГИЕВСКИ - БУШТУР“ Во салата на СРЦ „Кале“ во Скопје, од денеска до недела ќе се одржи завршницата во машкиот кошаркарски...

Со новата победа, Сандерс го зацврсти статусот на фаворит

Сенаторот од Вермонт ја доби поддршката на најразлични гласачки групи - млади и средовечни лица, Јужноамериканци, членови на синдикати и бели високообразовани жени -...

Алкалоид е прв фаворит на ЕКК

Боите на европскиот првак од 2016 година на ЕКК годинава ќе ги бранат по двајца шахисти од Македонија (Недев, Панчевски) и од Русија (Инаркиев,...

Иса Мустафа фаворит на парламентарните избори

Амбасадите на Соединетите Американски Држави, Франција, Германија, Италија и Обединетото Кралство во Косово порачаа дека не поддржуваат ниту една партија или кандидат на парламентарните...