Ознака: уредување

Со акти на рушење на уставното уредување не се добиваат избори,...

Зачестената објава на ваквите мапи е добро смислено сценарио, според кое, македонското општество треба да почне да се навикнува на оваа симболика, а кога...

Државното раководство не ги знае карактерот и државното уредување на Македонија?!

Многу често се случува домашни политичари од највисок калибар (претседател на држава, премиер, министри) да прават фрапантни грешки во низа, што укажува дека станува...

Детали што прават домот да изгледа невкусно

Многу луѓе вложуваат време и пари во уредувањето на својот дом, но ако направат неколку грешки при уредувањето, домот може да изгледа евтино и...

Три најлоши тренда во уредувањето во 2022 година

Домување Дизајнерка на ентериер од студиото „Вајб интериорс“, која е многу популарна на Тикток, објави видео во кое објаснува кои, според неа, се трите најлоши...

Се уредува зеленилото на кејот на реката Вардар

Екипите на јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ деновиве интензивно работат на одржување и уредување на јавните зелени површини низ градот, односно го косат зеленилото...

Почнува уредувањето на покривот на Мавровка

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и...

Уредување на дворот на училиштето „Сабедин Бајрами“

Боговиње По проектот за инсталација на парно греење во основното училиште „Сабедин Бајрами“ во Горно Седларце, продолжуваат работите за уредување на дворот на објектот на...

Спасовски: До крајот на летото ќе биде целосно уредено вечното почивалиште...

Увид во работите на изградбата на спомен-обележјето на гробното место на Тоше Проески, денеска направија премиерот, Оливер Спасовски, вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила...

Се чисти и се уредува просторот за сидрење на пловните возила

Охрид Општина Охрид деновиве ги интензивира активностите за расчистување и за уредување на просторот наменет за сидрење на пловните возила, кој неодамна со одлука на...

Потпишан договор за уредување на Црнодолски Водопад

Пехчево Пехчевскиот градоначалник Драган Тренчовски и директорката на Центарот за развој на источниот плански регион, Драгица Здравева, потпишаа договор за реконструкција на Црнодолски Водопад. Со...