Ознака: укине

Унијата размислува да го укине ветото

Деновиве, германскиот канцелар Олаф Шолц повторно ја наметна идејата за укинување на правото на вето при гласањето во рамките на ЕУ, по пат на...

Македонија е две децении пред Британија?

ПОПИСОТ ОД ЕДЕН ПОИНАКОВ АГОЛ Британија објави дека размислува да го укине пописот на населението по 2021 година, кој континуирано го спроведува речиси два века....