Ознака: трик

Неколку трика за губење на вишокот килограми

Ако сакате да изгубите неколку килограми, можеби сте забележале дека постои навидум бескрајна понуда на совети и трикови за слабеење што изгледаат многу едноставно....

Трик со лимон и портокал за темни подочници

Различни фактори во секојдневниот живот предизвикуваат стрес, било да се тоа работа, семејство, обврски или слично. Но стресот е причина и за разни други...

Трик со кој ќе се разладите за една минута

Топлотниот бран ја зафати нашата земја и многумина бараат најефикасни начини за што побрзо разладување. Иако повеќето од нас го сакаат летото, високите температури...

Генијален трик како облеката да ви мириса убаво

Домување Креаторката на содржини на Тикток и Инстаграм што објавува под корисничкото име @_борингбб_ низ годините добила многу подароци од својата баба. Нејзината баба не...

Трикот со „обратна психологија“ ќе ви помогне да заспиете за неколку...

Сигурно ви се случило повеќепати да се превртувате во креветот затоа што не можете да заспиете и сте будни додека минутите и часовите минуваат. Се...

Лажица шеќер во шампонот – евтин трик за одлични ефекти

Во желбата да имаме што е можно поздрава, бујна и лелеава коса, често посегнуваме по голем број купени, но и природни препарати што интензивно...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да открие еден од своите трикови пред Суд во Лас Вегас, откако учесник во трикот покрена тужба поради повреда. Гавин...