Ознака: тепачка

Тепачка пред угостителски објект во Центар

Маж бил физички нападнат од четири засега непознати лица по претходна расправија што се случила ноќеска пред угостителски објект на булеварот „Св. Климент Охридски“...

Тепачка со секири во Таор, нападнат полицаец

Во скопското село Таор вчера дошло до нарушување на јавниот ред и мир меѓу С. Д, (23), Г.Д. (32) и  Д.Д. (63) од една и...