Ознака: тепачка

Тепачка меѓу пратеници во албанскиот парламент, блокирана говорницата

Пленарната седница на албанскиот законодавен дом доцна попладнево почна со тензии, откако пратениците од опозицијата ја блокираа говорницата. Припадници на Националната гарда веднаш се распоредија...

Крвава тепачка меѓу две групи, главно малолетнци, во Битола

На концертот на Теа Таировиќ, кој се одржа на ракометното игралиште во Битола, синоќа се случила тепачка на две групи, главно малолетници, која за...

Спикерот обвинет за тепачката во косовското Собрание, не го исфрлил вицепремиерот...

Советот за заштита на човековите права и слободи на Косово (КМДЛЊ) оцени дека инцидентот што се случи на последната седница на Собранието на Косово...

Обвинителството во Приштина покрена истрага за тепачката во парламентот

Основното обвинителство во Приштина соопшти дека покренало истрага за тепачката што денеска се случи во косовскиот парламент, објави Коха, а пренесе КоССев. Во соопштението се...

Замислете како се чувствуваат сојузниците на Приштина кога гледаат како Албанците...

Албанскиот премиер Еди Рама денеска го оцени инцидентот во приштинскиот парламент како срам што ѝ штети на Приштина на меѓународен план. Се степаа пратеници во...

Се степаа пратеници во косовското Собрание, нападнат премиерот Курти

За време на седницата на Собранието на Косово, претставници на опозицијата го полија со вода косовскиот премиер Албин Курти додека тој беше на говорницата,...

Пукотници во Скопје по тепачка во која бил нападнат полицаец

Нови пукотници вчеравечер во Скопје, по тепачка помеѓу две групи. Од Министерството за внатрешни работи за „Макфакс“ посочуваат дека во близина на Радишани бил...

Еден пратеник во болница по тепачка во турскиот Парламент

Опозициски пратеник во Турција е хоспитализиран по тепачка во Парламентот за време на тензичната дебата за државниот буџет за следната година. Турските телевизии објавија...

Пратеници во Турција се степаа на расправа за буџетот на МВР

Синоќешната расправа за буџетот во турскиот парламент завршила со тепачка меѓу пратениците, јавуваат медиумите во регионот. Имено, додека се расправало за буџетот на Министерството за...

Скопјанец нападнат од мажи, жени и од малолетнички

Во скопската полиција вчера било пријавено дека пред трговски центар на подрачјето на Карпош бил нарушен јавниот ред и мир. Како што информираат од МВР,...