Ознака: тепачка

Обвинителството отвори предмет против 22 лица за тепачката во Струмица

Oбвинителството во Струмица отвори предмет против 22 лица – учесници во тепачката која се случи минатата недела. Од осомничените, 12 лица се пријавени за сторено...

Масовна тепачка во скопски локал

Масовна тепачка со фрлање на маси, столици и инвентар, но и вознемирени гости кои панично го напуштале локалот затекнале пазарните инспектори вчера при обид...

Шеснаесетгодишник нападнат од тројца малолетници

На 30.01.2021 во 23.20 часот П.Л.(42) од Гостивар пријавил дека околу 21.20 часот во Гостивар, неговиот 16-годишен син бил физички нападнат од тројца малолетници....

Тепачка во чешкиот парламент, полицијата ќе ги казни оние што не...

Дебата во долниот дом на чешкиот парламент денеска се претвори во тепачка. Откако му беше исклучен микрофонот поради искажани навреди, Лубомит Волни, независен пратеник од...

При тепачка повреден 66-годишен маж во Скопје

Вчера во Полициска станица Центар бил приведен С.А.(54) од с.Пепелиште, Неготинско, поради тоа што, според пријавата добиена околу 20.45 часот во СВР Скопје, во...

Тепачка во казино во Скопје

Синоќа во 21.20 часот било пријавено дека во казино на подрачјето на Центар бил нарушен јавниот ред и мир, со физичка пресметка помеѓу Д.М.(27)...

Тепачка во косовското собрание

Неколку пратеници на косовското собрание се степаа при крајот на седницата на која се разговарало за исчезнатите лица. Прво, настанал вербален конфликт, за да прерасне...

Штипјанец приведен поради насилство

Вчера на улицата Косовска во Штип, полициски службеници го привеле Д.Ј.(31) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство. - Околу...

Тепачка со ножеви и пиштоли меѓу две семејства во Кондово, двајца...

Две лица се повредени во тепачка меѓу две семејства во Кондово, во која биле употребени нож и пиштол. Како што информира полицијата, вчера во...

Тепачка пред угостителски објект во Кичево

Вчера, во 18.30 часот, пред угостителски објект на булеварот Ослободување во Кичево, било пријавено нарушување на јавниот ред и мир со физички напад извршен...