Ознака: тепачка

При тепачка во Прилеп едно лице починало

Синоќа во 20.38 часот во СВР Битола било пријавено дека во населба „Тризла“ во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка...

Тепачка на фудбалски натпревар во Битола

Инцидент бил предизвикан вчера за време на фудбалски натпревар во селото Кравари, Битолско. Фудбалскиот судија, во полицијата пријавил дека бил физички нападнат од А.Р.(25) од...

Момче било нападнато од четири лица пред кафуле во Скопје

Во 04.30 часот изутринава во СВР Скопје, Д.С.(23) од Скопје пријавил дека во 00.50 часот пред угостителски објект на ул.„Македонија“ бил физички нападнат од...

Се степале лекари во болницата во Куманово

Вчера во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во...

Тепачка во берберница во Охрид, интервенирала полицијата

Во берберски салон лоциран на улицата „Даме Груев“ во Охрид, вчера нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија, а потоа и со...

Тепачка во авион откако патници одбиле да носат маска

За време на летот на холандската компанија КЛМ од Амстердам кон Ибица, дошло до тепачка откако двајца патници одбиле да носат заштитни маски. - Мажите...

Kоњаници се тепале во Крушево, полицаец пукал во воздух за да...

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник...

Kрадец се тепал со луѓе кои го спречиле да побегне

Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – разбојничка кражба, донесе денеска јавен обвинител од скопското Основно јавно обвинителство. Осомничениот 36-годишник,...

Колеги се тепале пред фирма во Скопје

Пред фирма на улицата Скупи, сионоќа, по претходно недоразбирање, настанала физичка пресметка помеѓу О.Б., И.Б., М.М. и М.М.М., вработени во фирмата, од една страна,...

Избила тепачка пред фонтаната во Градскиот парк

Околу три часот по полноќ, во скопската полиција синоќа била пријавена тепачка кај фонтаната во Градскиот парк во Скопје. Како што информираат од МВР, во...