Ознака: тепачка

Tепачка во затворот во Идризово

Затвореници се степале вчера во затворот во Идризово, соопшти МВР. „На 8.11.2021 во 11:35 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ било пријавено...

Приведени двајца малолетници поради тепачка со нож во Гостивар

Двајца малолетници од гостиварски Добридол се приведени, во присуство на родител поради сомнение за учество во нападот врз малолетник од истото село што се случи...

Малолетници се тепале во Жена-парк во Тетово

Седуммина малолетници учествувале во тепачка во Жена-парк во Тетово, во која еден од нив употребил и метален предмет. СВР Тетово поднесе кривична пријава против еден...

Тепачка меѓу две вработени во училиште во Чаир

Вработена во основно училиште во Чаир во полиција пријавила дека била физички нападната од нејзина колешка. Имено, вчера во 12.45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35)...

Поради тепачка приведени фудбалери на „Тетекс“ и „Кадино“

Синоќа нешто по 19 часот, полициски службеници од тетовската полициџија ги лишиле од слобода Д.М.(20), Х.Д.(29) од Скопје, фудбалери на тетовскиот фудбалски клуб „Тетекс“...

Кривична пријава за тепачка во тетовско училиште за странски јазици

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од тој град, со иницијали Е. В., поради сомнение за сторено кривично дело насилство. Како што информираат од...

Масовна тепачка во парламентот во Ерменија

Во ерменскиот парламент изби тепачка помеѓу пратениците на владата и опозицијата. Според руските медиуми, сè започнало додека пратеникот на владејачката партија „Граѓански договор“, Ике Саркисјан,...

Тепачка во авион за време на летот од Приштина до Базел

Во авионот на летот од Приштина кон Базел, вчера попладне дошло до тепачка меѓу патници. Според медиумите, станува збор за крвава тепачка, која продолжила по...

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето на...

Натепани три лица во својот дом во Илинден поради долг

Три лица биле натепани во нивниот дом во населбата Илинден поради долг. Нападот доцна синоќа го извршиле С.В.(21), П.Ѓ.(19), С.М.(26) и Н.П.(26). Тие со употреба на сила...