Ознака: судница

Тупанчески отвори дигиталната судница, вели нуди најсовремени услови за судски процес

Министерот за правда, Никола Тупанчески, на денешното отворање новоопремената дигитална судница во Казнено-поправната установа Идризово истакна дека оваа судница нуди најсовремени услови за спроведување...

Белорускиот опозиционер Латипов се обидел да се самоубие сред судница

Белорускиот активист Степан Латипов, уапсен во протестите минатата година, се обиде да изврши самоубиство за време на судското рочиште во Минск во знак на...

Јанева и Боки 13 си разменија насмевки во судницата

Бојан Јовановски по половина час доцнење беше спроведен со судска полиција во судница, каде веќе беше донесена Катица Јанева од домашен притвор. Боки 13...

Брутален речник исплива од преслушаните бомби за „Тендери“

Со преслушување на пет телефонски разговори во присуство на јавноста Судот ја продолжи работата по предметот „Тендери“. Од разговорите, четири се направени во 2011...