Ознака: спм

СПМ поднесе кривична против поранешниот министер за внатрешни работи и други...

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје (ОЈОГОКК) против...

СПМ и ЛДП против предлогот на Алтернатива за заедница на албански...

Потребни се иницијативи кои ќе ги поттикнат граѓаните на единство и кои ќе стимулираат да зборуваме за квалитет и развој, а не за поделби...

Полицискиот синдикат бара повисоки плати

Синдикатот на полицијата во Македонија (СПМ) преку соопштение прашува зошто во новиот предлог-буџет не е предвидено покачување на платите за полицијата. Во реакцијата од СПМ...

Јавна научна трибина по повод 160-годишниот јубилеј од Зборникот на народни...

Јавната научна трибина „Македонското народно творештво – показаљка на степенот на умственото развитие на народот и огледало на неговата душа“ ќе се одржи утре...