Ознака: реконструира

Домот „Копанки“ конечно ќе се реконструира

Речиси девет години по пожарот, кој се случи на 28 јануари 2013 година, конечно радосна вест за љубителите на планината и планинарите на Битола....

Ќе се реконструира Универзалната сала

Градоначалникот Петре Шилегов на прес-конференција ги соопшти плановите на Град Скопје за реконструкција на објектот на Универзалната сала. - По усвојувањето на ребалансот на буџетот...

Се реконструира улицата Никола Парапунов во Карпош 4

Почна реконструкција на улицата Никола Парапунов во Карпош 4, на потегот од крстосница со булеварот Илинден до крстосницата со булеварот Партизански одреди. Во текот...

Во Чаир се реконструира ОУ „Јашар Беј Шкупи“

Општина Чаир со помош на донација комплетно го реновира основното училиште „Јашар Беј Шкупи“ во истоимената населба. Во објектот на ова училиште ќе се...

Ќе се реконструира улицата Прва македонска ударна бригада

Во Охрид комплетно ќе се реконструира улицата Прва македонска ударна бригада. Деновиве почнаа да се изведуваат подготвителни активности пред да почнат главните зафати на...

Се реконструира водоводната мрежа во Палчиште

Екипи на ЈП „Шарри“ деновиве ја санираат водоводната линија во селото Палчиште. Како дел од овој проект се санира оштетената водоводна мрежа во ова...

Се реконструира патот кон месноста Три Круши

Забрзано се одвиваат градежните работи за реконструкција на патот што води во месноста Три Круши, близу селото Драчево. Во моментов се работи на негова...

Васко Ковачевски со свои средства ќе ја реконструира хирургија во Клиничката...

Воден од мотото „Биди хуман“, Васко Ковачевски, актуелен директор на РЕК „Битола“, денеска ја почна кампањата за реконструкција на хируршкото одделение на Клиниката во...

Се реконструира улица Брадфордска

На улицата Брадфордска ќе биде извршена целосна реконструкција на коловозот, со вкупна површина од околу 2.500 квадратни метри. Исто така ќе се реконструира и...

Ќе се реконструира и прошири булеварот Босна и Херцеговина

Багерите почнаа со копање и го означија почетокот на изградбата на новопроектираниот булевар Босна и Херцеговина, и тоа на потегот од раскрсницата со булеварот...