Ознака: разбојници

Роботи за доставување храна цел на разбојници во САД

Роботите за испорака на храна и намирници се покажаа како брз и ефикасен начин за достава до клиентите, но сега се појави сериозен проблем....

Четири лица уапсени за разбојништво во Гевгелија

Полициски службеници од Полициската станица во Гевгелија, вчера ги лишиле од слобода А.К.(23) од село Прдејци, Гевгелиско, Л.Б.(23) од Гевгелија, Р.В.(28) од село Стојаково,...

Двајца разбојници ограбиле малоленик во Аеродром

Двајца разбојници, од кои едниот е малолетник, се приведени денеска по извршена кражба. Според информациите од МВР, приведени се А.Х. (25) и малолетник, двајцата од...

Приведени тројца крадци, расчистени 5 кривични дела

По преземени мерки и активности полициски службеници од ОВР Берово и ОВР Делчево на 22.03.2021 ги лишиле од слобода А.Ш.(47),А.Х.(48) и С.Д.(37), сите од...

Разбојници нападнале млад скопјанец и му го украле автомобилот што го...

Скопјанец на возраст од 22 години синоќа околу два часот по полноќ во полиција пријавил дека претходно, околу 22.30 часот додека со неговата девојка...

Разбојници во Велешко под закана со пиштол ограбиле мигранти од Авганистан

Двајца мигранти од Авганистан, во вечерните часови на 9 јуни во велешката полиција пријавиле дека две лица ги нападнале и им одзеле пари. Според пријавеното,...

Разбојници нападнале и ограбиле таксисти во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М. П. (18) од с. Вешала, Tетовско, А. И. (17) од с. Мерово, Тетовско, А. С. (20) од...

Приведени разбојници кои со пиштол ограбувале жени во Карпош

Полицијата уапси двајца разбојници кои се осомничени дека со закана со пиштол ограбиле две жени во Карпош. Според информациите на МВР, полицијата при претрес во дом...

Разбојници ограбиле скопски маркет за време на полицискиот час

Непознати сторители извршиле тешка кражба на маркет во периодот меѓу 18 и 19 април, за време на целодневниот полициски час. Кражбата се случила во продажен...

Автмобил излетал кај Долно Лисиче откако го пресретнале разбојници со автоматско...

Скопјанец на возраст од 20 години во полиција пријавил инцидент во кој додека возел бил пресретнат од вооружени лица. Според пријавата, настанот се случил на...