Ознака: радовиш

Пожарот кај Радовиш е ставен под целосна контрола

Пожарот кај Радовиш е ставен под целосна контрола, информираа од Центарот за управување со кризи (ЦУК). -Голема благодарност до радовишките пожарникари, градоначалникот на Радовиш и...

Со филмот „Роза на асфалтот“ е испратена порака дека младите сакаат...

Со филмот „Роза на асфалтот“ учениците испратија силна порака дека во овој свет нема место за поделби и оти сите имаат еднакво право. Преку...

Изгореа деловен објект и помошна просторија во Радовиш

Во пожар, кој избувнал вчера во Радовиш на улицата „1 Мај“, изгореле деловен објект и помошна просторија, соопштија денеска од СВР Струмица. Според соопштението на...

МВР: Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога при Одделението за внатрешни работи Радовиш вчера го лишиле од слобода Н.Б. (32) од Радовиш,...

Се запалила цистерна на патот Струмица – Радовиш

РЦУК – Струмица, известува дека во 9:18 часот настанал пожар на камион на кој што му се дупнала гумата. Превезувал 20 тони на нафта....

Ковачевски негира конфликт на интереси за договорот со компанијата на неговата...

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема конфликт на интереси со владината одлука компанијата, каде што има удел неговата сопруга, да дооформи градежна парцела во...

Ден на жалост во Радовиш по несреќата во „Бучим“

Во Радовиш е прогласен ден на жалост по вчерашната несреќа во рудникот „Бучим“, во која две лица го загубија животот. Јавното обвинителство побара да...

Приведен осомничен за подметнување пожар во Радовишко

Полицијата има осомничен во врска со настанатите пожари во радовишките села Погулево и Дамјан. Од МВР информираат дека од страна на припадници на радовишката полиција...

Изградба на пат до градскиот водовод

Радовиш На Општина Радовиш ѝ се одобрени 23 милиони денари од ТАВ-програмата за изградба на локалниот пат до градскиот водовод. Градоначалникот Герасим Конзулов веќе го...

Британци преку компјутерска измама украле над 15 милиони денари од фирма...

Одделението за внатрешни работи Радовиш до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе една кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, кои во периодот од...