Ознака: продажба

Оскаровците не смеат да ја нудат статуетката на продажба

Добивањето „оскар“ е едно од најголемите достигнувања во филмската индустрија, но победниците мора да потпишат договор со Академијата и да следат едно строго правило....

Идната недела нова продажба на билети и објавување на медалите за...

ВО ПРЕСРЕТ НА ИГРИТЕ ВО ПАРИЗ На помалку од шест месеци до почетокот на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз е најавена нова „фаза за...

Почнува продажбата на билетите за мечот Македонија – Италија

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Од денеска почнува продажбата на билети за натпреварот Македонија - Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство во...

Националниот идентитет нема цена за продажба

Иако бев дете, добро се сеќавам како да беше вчера, кога мојот дедо ми раскажуваше за животната судбина на својот соселанец од Мраморец, Охридско,...

Продажба на имот и продажба на идентитет на странци се две...

Словенечката претседателка ги спореди менувањето на Уставот на Словенија при влезот во ЕУ и менувањето на македонскиот устав Она што особено паѓа во очи е...

Продадени се 6,8 милиони билети за ОИ во Париз, најголем интерес...

Остануваат повеќе од 14 месеци до церемонијата на отворањето на Игрите во Париз 2024, а продадени се веќе 70 отсто од 10-те милиони билети...

Се најавуваaт продажба на 1,5 милион влезници и две милијарди ТВ-гледачи

Мисијата на Светската фудбалска федерација е годинава да го организира најголемото и најдобро женско СП во историјата, изјави генералната секретарка на ФИФА, Фатма Самура ФУДБАЛ...

Над 300.000 денари казна за четири фирми кои продавале леб по...

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) казни три фирми од Скопје и една Куманово поради продажба на леб по цена поскапа од 33 денари. Александра Котели од...

Калифорнија забрани производство и продажба на крзно

Забраната на Калифорнија за продажба и производство на нови производи од животинско крзно официјално стапи во сила на 1 јануари 2023 година, со што...

Тинекс не е е продаден, веста за нов сопственик е лажна,...

Ниту Тинекс-маркетите, ниту компанијата се продадени, а нема ниту договор за купопродажба, реагираат од компанијата по вчерашната вест на дел од медиумите дека ќе...