Ознака: пациентка

Пациентка заболена со коронавирус избегала од струмичката болница

Педесет и осумгодишна жена од струмичкото село Вељуса избегала од струмичката болница, каде што била хоспитализирана, соопшти МВР. - Во период од 2.11.2020 до 7.11.2020...

На починатата пациентка од Струшко постмртно ѝ се прави тест

Викендов во струшката општа болница за коронавирус била тестирана пациентка откако починала. Министерот за здравство, Венко Филипче, извести дека пациентката била донесена во болница...

Пациентка од Струга утрово почина од коронавирус

Утрово од коронавирус почина пациентка на 66 годишна возраст од околината на Струга, информираат од Министерството за здравство. Таа и нејзиниот сопруг биле дијагностицирани позитивни...

Починатата пациентка тврдела дека не била во странство

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес-конференција изнесе детали во однос на 57-годишната пациентка од Куманово, која е првата жртва на коронавирусот. Податоците што...

Негативни резултатите на коронавирус кај жената вратена од Северна Италија

Министерството за здравство информира дека се негативни резултатите на коронавирус кај пациентката која утрово се јавила со знаци на респираторна инфекција на Клиниката за...