Ознака: Павле Трајанов

Трајанов тврди дека се подготвува нов закон за амнестија за да...

Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов вечерва изјави дека се подготвува нов закон за амнестија со цел обезбедување на гласови за уставните измени. -  Го...

Павле Трајанов поднесе иницијатива до Уставниот суд за измените на Кривичниот...

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, денеска до Уставниот суд поднесе иницијатива за преиспитување на уставноста на последните измени на Кривичниот законик, со кои...

Блокадата за ЕУ не ја прават граѓаните и опозицијата, туку Владата,...

Бујар Османи, министер за надворешни работи, потврди дека за уставните промени крајниот рок не е ноември, како што цела година ги лажеа граѓаните, медиумите...

„Доживотен мандат за Павле Трајанов“

Дали „доживотен мандат за Павле Трајанов“ е дискредитација, дали е нелегитимно некој да биде избиран во парламентот повеќе мандати и дали тоа важи и...

Нова агенција за искоренување на тешки облици на криминал, побара Трајанов...

Пратеникот и претседател на Демократски сојуз Павле Трајанов на прес-конференција во Собранието соопшти дека денеска до собраниските служби поднел Предлог -закон за борба против...

Се надевам дека Ковачевски не е заложник на Ахмети, порача Трајанов

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов се огласи во врска со нападите од премиерот Димитар Ковачевски, објавува „Макфакс“. Тој вели дека во текот на...

ДС излегува од Влада, Трајанов вели дека нема логика за опстојување...

Лидерот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, кажа дека нема да ја поддржат реконструкцијата на Владата и нема да биде дел од парламентарното мнозинство. Трајанов...

Не сме подготвени да поддржиме нов партнер во Владата доколку се...

Освен персоналниот состав на Владата, за Демократскиот сојуз и пошироко за јавноста се клучни програмските определби, поради што бараме со програмските барања на АА...

Трајанов: Ќе поддржиме Влада ако се почитува Амандманот 6 од Уставот

Во Клубот на пратеници вечерва во тек е средбата на премиерот Димитар Ковачевски со лидерите на коалициски партнери на СДСМ. Претседателот на Демократски сојуз...

Да се прекине со активности за проширување на парламентарното мнозинство, апелираат...

Демократскиот сојуз смета дека идејата за зголемување на парламентарното мнозинство дополнително ќе го засили незадоволството кај граѓаните, ќе се заострат меѓуетничките тензии и сериозно...