Ознака: обложувалница

Во обложувачница во Битола затекнат малолетник

Малолетник бил затечен во една обложувачница во Битола откако полициски службеници од СВР Битола – Отсек за криминалистичка полиција спроведоа акциска контрола во спортски...

Грабеж во спортска обложувалница во Козле

Лице со закана кон вработениот ограбило спортска обложувалница во скопската населба Козле. „Синоќа во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на...

Разбојник со нож ограбил обложувалница во Кисела Вода

Полицијата приведе 26-годишен скопјанец со иницијали Н.С. кој пред два месеци со закана со нож извршил разбојништво над вработен во спортска обложувалница на подрачјето...

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден куршум. Според информациите од...

Ограбена обложувалница во Кавадарци

Две лица ноќеска влегле во спортска обложувалница на улицата „Страшо Пинџур“ во Кавадарци и со закана од вработената одзеле пари и побегнале. Се преземаат мерки...

Развојништво во прилепска обложувалница

Непознат сторител извршил разбојништво во обложувалница на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп и од касата одзел пари од дневниот промет, информираат од СВР Битола. -На...

Ограбена обложувалница на булевар „Никола Карев“

Во обложувалница на булевар „Никола Карев“ во Скопје синоќа во 21,00 часот маскирано лице со закана со пиштол извршило разбојништво над вработената при што...

Ограбена обложувалница во Гостивар

Вооружен разбојник вчера извршил разбојништво во спортска обложувалница, лоцирана на улицата „Маршал Тито“ на градскиот плоштад во Гостивар. Непознатиот кој бил маскиран со шал и...

Разбојништво во обложувалница – одземени над 14 илјади денари

Нешто на 14 илјади денари биле одземени при разбојништвото што засега непознат, маскиран и вооружен со пиштол сторител го извршил синоќа во спортска обложувалница...

Нападната вработена во спортска обложувалница во Скопје

Маж физички нападнал жена, вработена во спортска обложувалница на улицата „Невена Георгиева- Дуња. МВР соопшти дека на нападот претходела вербална расправија помеѓу напаѓачот со иницијали М.Н....