Ознака: Наташа Петровска

Коњановски најави ревизија за работењето на Петровска

И покрај тоа што пред и по заминувањето од функцијата, на сега веќе поранешната градоначаничка на Битола, Наташа Петровска, во јавноста беше пласирана приказна...

Наташа Петровска се враќа во образованието

Актуелната градоначалничка на Битола, Наташа Петровска, која не ја доби довербата на матичната партија СДСМ да се бори за втор мандат, по завршувањето на...

Улицата Љубојно доби нов лик

Наместо каллива долга улица, на која со децении чекореа жителите на ул. Љубојно и стравуваа за сигурноста на своите куќи, сосем нова слика доби...

Спомен-обележја во чест на американско училиште и болница од Првата светска...

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз, заедно со градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, денеска посетија неколку локации во градот, при што беа откриени...

Заев и Бочварски во Подпелистерието: Значајни инвестиции во патната инфраструктура...

Граѓаните од Битола и регионот имаат лесна врска со големиот број рекреативни локации под Пелистер и брза врска со ски центарот „Стрежево“. Ова е особено...

Наташа Петровска на средба со раководството на пензионерите во Битола

Денеска градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска оствари средба со раководството на Сојузот на пензионери Битола, претставувано од претседателката Даница Петличкова и претседателот на Собранието Крсте...

Градоначалничката на Битола ќе се кандидира и за втор мандат

Актуелната градоначалничка на Битола, Наташа Петровска ќе оди на втор мандат за градоначалник. Ова денеска го изјави градоначалничката Петровска за емисијата „Директно“ на ТВ Тера. Таа...

Во Битола одбележан денот на хрватската државност

Во организација на хрватскиот културен центар „Марко Марулиќ“, во Битола е одбележан денот на Хрватската државност. Прославата се одржа во малата сала на Центарот за...

Проштална средба на градоначалничката Петровска со грчкиот конзул Ракинас

Во Офицерскиот дом во Битола се одржа проштална средба на градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, со Грчкиот конзул Ахилес Ракинас. Средбата се одржа во...

Баклава за градоначалничката на Битола по повод Рамазан Бајрам

По повод верскиот празник Рамазан Бајрам, градоначалничката на Битола Наташа Петровска го посети битолското Муфтиство на Исламската верска заедница, на покана на муфтијата Амит...